Podnikejte s námi

Většina makléřů má tuto práci jako druhou kariéru, protože je to profese poměrně nová. Je to práce pro schopné obchodníky a zdá se, že na původní kvalifikaci nijak zvlášť nezáleží. Můžete zde proto potkat inženýry, číšníky, zdravotní sestry… Možná vás inspiruje, jak jsem se k realitám dostal já.

V roce 2003 jsem kupoval byt. Ve srovnání s prostředím banky, kterou jsem znal, byla kultura realitního trhu prosta jakýchkoliv standardů a poskytované služby spíše připomínaly obchod s telefonními čísly. Měl jsem obchodní zkušenosti a byl jsem shodou okolností předsedou SVJ v domě, kde jsem bydlel. Byla to příležitost.

Reality představovaly příležitost postavit se na vlastní nohy, přestat být malým kolečkem v soukolí nadnárodní společnosti, a to bez rizika ztráty příjmu.

Udělal jsem si IČO a druhý den jsem začal. One man show jsem dělal 3 roky do příchodu RE/MAX, který přinesl lepší podmínky odměňování, než bylo na českém trhu zvykem, a know how největší realitní kanceláře. Také jsem se potřeboval posunout dál a chyběla mi společnost, tak jsem se v roce 2006 stal makléřem RE/MAX. Byl jsem docela úspěšný, byl jsem makléřem roku kanceláře a také makléřem měsíce RE/MAX ČR. Ale chtěl jsem to, čím je RE/MAX v Americe, naprostou svobodu podnikání a odměnu ve výši 80% ze svých obchodů. Proto jsem po čase s kolegou investoval do vlastní franšízy (2012). Filozofie zakladatelů RE/MAX “Everybody wins“ je to, čemu věřím:

Zázemí renomované značky pro samostatně podnikající makléře, společný marketing (roční investice cca 40 mil Kč), pravidla nejen pro spolupráci, školení RE/MAX akademie, reprezentativní kancelář a řada výhod z rámcových smluv.

Samozřejmě, makléři za to platí části své provize. Ale platí si efektivní systém služeb a značku. Já jsem to vyhodnotil tak, že mi to za to stojí. Jednak všichni naši makléři mají 70% své produkce (můžete mít 80%), a také získáte každý rok několik zakázek jen proto, že klient chce makléře RE/MAX, nebo že jsme důvěryhodnější než konkurence.

Protože jsme malá kancelář, jsou dobré vztahy a vzájemná kompatibilita v kanceláři důležité. Přidávám tedy pár informací o sobě. Deset let jsem pracoval jako konzultant v bance a jako obchodník v IT firmách. Sportuji (kolo, běh, squash, plavání, lyže, horská turistika), jsem fotograf hobík a zkouším vykládat Tarot. Pak, asi jako každý, film a nějaká ta kniha. Mám rád jednoduchá řešení, ale už vím, že „ďábel se skrývá v detailu“. takže je často potřeba problém obejít ze všech stran, aby se našlo správné řešení. Mám dvě děti 22 a 26 let.

Pokud jsem řekl něco, co jste chtěli slyšet, zavolejte, na ostatním se dohodneme!

Ing. Marek Došek
majitel kanceláře

tel.: 777 020 012