Odhad ceny

Řeknete si, cena se zjistí poměrně snadno. Spočítá se průměr cen podobných nabídek na Internetu, mírně se navýší a může se začít prodávat. Když to nepůjde, tak se párkrát sleví. Nic složitého. Všechny nemovitosti ovšem průměrné nejsou, a to ani „stejné“ panelákové byty.

Můžete mít hezkou polohu, nebo výhled a cena je o 300 tisíc výše. Když si o ně neřeknete, prodáte sice na první prohlídce, ale přijdete o slušné peníze. Nebo naopak, máte pěkný byt, ale v posledním poschodí, a že je to k metru asi kilometr vám už dávno nevadí. Jenže zájemci mají na výběr. Není nic příjemného, když máte za sebou 7 prohlídek, peníze už opravdu potřebujete, a nic se neděje. U rodinných domů je odlišností, které ovlivňují cenu, ještě mnohem více.

Přesný odhad tedy zajistí, abyste prodali za maximální cenu, nebo abyste se nedostali do časových potíží a nediskreditovali nemovitost tím, že bude v nabídce příliš dlouho. Cena zízkaná odhadem srovnávací metodou je cena, za kterou prodáte během 2-3 měsíců, a to je informace, se kterou můžete plánovat.

Víme, za kolik se podobné nemovitosti ve vaší lokalitě v daném období skutečně prodávaly. Připravíme vám přehled přímo z dat katastru nemovitostí. Ale protože v KN nejsou  další parametry, jako je velikost a stav domu, patro, výtah, sklep, parkování, atraktivita okolí domu, dopravní dostupnost, orientace, výhled z bytu atd., doplníme je informacemi o nemovitostech, které jsme prodali my. Ty známe a v nabídce máme cca 10 tis. nemovitostí. Co nejvíce informací potřebujeme vědět i o vaší nemovitosti.

Naši makléři jednají podle profesionálních standardů RE/MAX, dodržují přísný etický kodex a jednotný reklamační řád.
REMAX ČR dohlíží na jejich dodržování a porušování podléhá sankcím.